FK ROLL MINI

POŽÁRNÍ ROLETY NAHRAZUJÍCÍ POŽÁRNÍ OKNA

Mají požární odolnost třídy EW, díky které snižují intenzitu sálavého tepla a omezují šíření požáru po dobu 15 až 30 minut. Splňují protipožární kritéria pro obytné a komerční objekty, ve kterých spolehlivě nahrazují požární okna i dveře. Díky unikátnímu systému s teplotní pojistkou nepotřebují elektrický motor ani řídicí jednotku.

Rolety FK ROLL MINI jsou menší a levnější než jiné uzávěry na trhu. Díky barevné úpravě splynou s okolím a dokud nehoří, nejsou téměř vidět. Vyrábíme je pouze z ověřených součástek z Česka a Německa.

FK ROLL EW Červená FK ROLL EW Červená
FK ROLL EW vytažená Červená FK ROLL EW vytažená Červená

6 důvodů, proč si pořídit FK ROLL MINI

Levnější a spolehlivá náhrada požárních oken a dveří Levnější a spolehlivá náhrada požárních oken a dveří
Levnější a spolehlivá náhrada požárních oken a dveří

Požární rolety FK ROLL MINI jsou levnější, menší a lehčí, snadněji se montují. Spolehlivě fungují všude, kde je finančně nebo konstrukčně nemožné pořídit požární okna či dveře.

Nepotřebují motor ani napájení Nepotřebují motor ani napájení
Nepotřebují motor ani napájení

Rolety FK ROLL MINI fungují na principu teplotní pojistky, jejíž přetavení spustí roletu dolů. Není potřeba elektrický motor ani řídicí jednotka, proto je montáž snadnější a levnější než u jiných požárních uzávěrů.

Požární rolety sami vyvíjíme vyrábíme i montujeme Požární rolety sami vyvíjíme vyrábíme i montujeme
Požární rolety sami vyvíjíme vyrábíme i montujeme

Požární rolety sami vyvíjíme, vyrábíme i montujeme

Rolety neustále zdokonalujeme, abychom poskytli maximální zabezpečení. Instalace provádí po celé České republice a na Slovensku tým našich zkušených techniků.

Požární rolety vám přizpůsobíme na míru Požární rolety vám přizpůsobíme na míru
Požární rolety vám přizpůsobíme na míru

Opatříme je povrchovou úpravou v odstínu dle vašeho výběru. Přizpůsobíme je tak barvě oken či fasády, aby nepůsobily rušivě.

Dlouhodobý servis požárních rolet Dlouhodobý servis požárních rolet
Dlouhodobý servis požárních rolet

Kromě montáže na míru upraveného řešení se postaráme také o každoroční servisní prohlídky. Zkontrolujeme a vyzkoušíme při nich funkčnost a spolehlivost rolet.

Rolety MINI splňují české normy a mají všechny potřebné certifikáty Rolety MINI splňují české normy a mají všechny potřebné certifikáty
Rolety MINI splňují české normy a mají všechny potřebné certifikáty

Požární uzávěry FK ROLL MINI splnily přísná kritéria norem STN EN 1634-1 + A1: 2018 a STN EN 16034: 2015. Díky tomu jsou použitelné po celé České republice i na Slovensku.

2 možnosti, jak ukotvit FK ROLL MINI

Osazení do stavebního otvoru

FK servis | FK ROLL MINI - způsob kotvení do otvoru FK servis | FK ROLL MINI - způsob kotvení do otvoru
FK servis | FK ROLL MINI - způsob kotvení do otvoru
  • Roletu vsadíme přímo do otvoru, například do okna nebo jednokřídlých dveří mezi dvěma úseky haly.
  • Uzávěr se schová za okenní rám nebo pod omítku. Tímto způsobem se sníží světlé rozměry otvoru asi o 10 cm. Roleta i její kastlík je menší než u ostatních uzávěrů, při pohledu zevnitřnení téměř vidět a nebrání výhledu z okna.

Ukotvení před stavební otvor

FK servis | FK ROLL MINI - způsob kotvení na otvor FK servis | FK ROLL MINI - způsob kotvení na otvor
FK servis | FK ROLL MINI - způsob kotvení na otvor
  • Pomocí ocelové konstrukce roletu připevníme před okenní otvor. Nezmenší se tím světlé rozměry stavebního otvoru.
  • Konstrukce je při pohledu zvenku vidět. Díky barevnému sjednocení s rámem nebo fasádou však působí nenápadně.

Vizualizace použití FK ROLL MINI

Technické specifikace FK ROLL MINI

FK ROLL MINI
Požární odolnost EW 15, EW 30
Materiál tkaniny Tkanina ze skelných a antikorozních vláken
Materiál konstrukce Pozinkovaný plech
Hmotnost tkaniny 770 g/m2 nebo 1660 g/m2*
Barva tkaniny šedostříbrná
Maximální šířka 1 800 mm
Maximální výška 2 300 mm
Rozměry vodících lišt 60 mm x 55 mm
Rozměry kastlíku 100x100 až 125x125 mm **
Barva viditelných částí Libovolný odstín dle vzorníku RAL
* V závislosti na požární odolnosti.
** V závislosti na celkových rozměrech.

Připravíme vám nabídku a zodpovíme veškeré dotazy

Nechte nám na sebe na kontakt. V nejbližší době se vám ozveme.