ZA-0300-1-ACB

OZUBNICOVÝ POHON PLNÝ TECHNOLOGIÍ

Optimální pro menší zatížení: ZA-0300-1-ACB má i přes nízký odběr proudu úctyhodný výkon 300 N a je vybaven technologií ACB se všemi výhodami této sběrnicové technologie - kompaktní a účinný.

ZA-0300-1-ACB ZA-0300-1-ACB
ZA-0300-1-ACB - Různá provedení ZA-0300-1-ACB - Různá provedení
ZA-0300-1-ACB - Provedení OT ZA-0300-1-ACB - Provedení OT

• Lze použít pro otvory pro odvod kouře, D+H Euro SHEV podle EN 12101-2 a pro denní větrání.
  • S integrovaným motorem BSY+ a synchronizovanou elektronikou řízenou mikroprocesorem.
  • Možnost až 8 pohonů v jedné synchronní skupině
  • Možnost přívodu kabelů shora i zespodu
  • Možnost výměny pohonné jednotky zleva doprava
  • Programovatelné funkce pohonu a různé parametry pohonu
  • Rychlost chodu ve směru ZAVŘENO klesá na 5 mm/s (pasivní ochrana zavírací hrany)
  • Časově řízené couvání při detekci překážky ve směru ZAVŘENO (aktivní ochrana zavírací hrany).
  • Integrované sběrnicové rozhraní ACB (Advanced Communication Bus) s protokolem Modbus
  • Pohon je integrován přímo prostřednictvím otevřené sběrnicové komunikace přes ACB (Advanced Communication Bus), např. do systému řízení budov.
  • K dispozici v libovolném odstínu dle vzorníku RAL
  • Lze použít prakticky pro všechny typy okenních otvorů
  • Pohon je vhodný pro povrchovou montáž na křídlo nebo rám okna
  • Díky univerzálním konzolím je pohon kompatibilní téměř se všemi dostupnými typy systémových profilů vč. Aluprof, Colt, Heroal, Jet-Brakel, Raico, Reynaers, Sapa, Schüco, Wicona

ZA-0300-1-ACB
Napájení 24 V DC / ±15 %
Provozní cyklus 30 % (ON: 3 min. / OFF: 7 min.)
Jmenovitý vstupní proud 0.5 A
Tlaková síla 300 N
Tahová síla 300 N
Jmenovitá blokovací síla ** Max. 1 400 N (1 100 N ***)
Životnost 20 000 dvojitých zdvihů *
Zdvih 100 - 1 500 mm
Rychlost otevírání (denní větrání) 7 mm/s
Rychlost otevírání (požární odvětrání) 7 mm/s
Rychlost zavírání 7 mm/s
Hladina emisního akustického tlaku LpA ≤ 51 dB(A)
Teplotní rozsah -15 °C (-5 °C ***) ... +75 °C
Požární odolnost B300 (30 min / 300 °C)
Materiál hliník / polykarbonát
Povrchová úprava práškový lak
Barva bílý hliník (~ RAL 9006)
Připojení 2.5 m silikonový kabel
Š x V x H 225 - 1 662**** x 134 x 46 mm
Váha 1.35 - 3.55 kg****
* Vertikální použití konzultujte s odborníkem z naší firmy.
** V závislosti na způsobu kotvení.
*** V souladu s VdS 2580.
**** V závislosti na délce zdvihu.

Volitelná rozšíření

• HS "Vysoká rychlost"
    V případě požárního odvětrání se používá vysokorychlostní funkce pro spolehlivé dosažení definované koncové polohy za 60 s. V režimu denního větrání pracuje pohon tiše a rychle, jako obvykle.
  • Programování funkcí
    Možnost individuální konfigurace parametrů pohonu (např. zdvihu) prostřednictvím softwaru a souvisejících servisních nástrojů pro pohony vybavené elektronikou PLP, BSY nebo BSY+.
  • ACB (Advanced Communication Bus)
    Umožňuje přímou sběrnicovou komunikaci mezi řídicí jednotkou a pohonem, například pro řízení s dokonalým polohováním nebo zpětnou vazbou pohonu. Komunikace probíhá prostřednictvím protokolu Modbus s otevřeným zdrojovým kódem a umožňuje kombinovat pohon s řídicím panelem podporujícím ACB nebo jej přímo připojit k řídicím jednotkám vyšší úrovně, jako je například systém řízení budov.
  • BSY+ (synchronizace pohonů)
    BSY+ umožňuje komunikaci a synchronizaci mezi různými komponentami v okně. Například mezi řetězovými pohony při synchronním provozu nebo mezi pohony okna a zámky (např. FRA 11 BSY+ nebo VLD-BSY+).
  • Signál BRV
    Potvrzení z pohonu prostřednictvím ovládacího kabelu, že byl pohon zcela vysunut nebo zasunut. Při použití s moduly AT 41 a ERM 44 je tento signál vysílán do centrálního řídicího systému budovy, do samotných modulů nebo do pohonu zámku. Signál BRV není izolovaný.
  • SKS (ochrana zavírací hrany)
    Volitelná funkce, která umožňuje připojit přímo k pohonu „anti-trap” lištu nebo detektor přítomnosti (svorkový odpor 5,6 kΩ).
  • Zvukový signál (odpovídající třídě ochrany)
    AS2 odpovídající "třídě ochrany 2" podle hodnocení rizik ZVEI prostřednictvím zvukového výstražného signálu ve směru jízdy "ZAVŘENO". AS3 odpovídající "třídě ochrany 3" v souladu s hodnocením rizik ZVEI, navíc k AS2, zastaví pohon na 11 s se zbývajícím zdvihem 28 mm.
  • Zpráva o koncové poloze (OTEVŘENO / ZAVŘENO)
    Zpětná vazba pohonu prostřednictvím integrovaného izolovaného spínacího kontaktu. K tomu dochází, pokud se řetězový nebo lineární pohon zcela vysunul nebo zasunul.
  • WS (použití v bazénu)
    K dispozici jako volitelné příslušenství pro lineární pohony, aby byly vhodné pro použití v bazénech. Pohon je vybaven hřebenem a pastorkem A4, okem A4 a převodovkou s pastorkem z tvrzené nerezové oceli.
  • W (použití venku)
    K dispozici jako volitelné příslušenství pro lineární pohony, které jsou vhodné pro venkovní použití. Pohon je vybaven odvzdušňovacím ventilem (v závislosti na instalaci), ochrannou vrstvou proti kondenzaci na elektronice a převodovkou s pastorkem z tvrzené nerezové oceli.

Certifikáty a osvědčení

• EN 12101-2